Визначено Переможців Першого ТехБатлу від Львівського ІТ Кластеру

Визначено Переможців Першого ТехБатлу від Львівського ІТ Кластеру

7 березня відбувся фінал конкурсу студентських інноваційних проектів Tech Battle. У фіналі зіткнулись 8 команд-студентів інноваційних програм ІТ Кластеру та УКУ, 4 з яких вибороли фінансування власних проектів.

7 березня відбувся фінал конкурсу студентських інноваційних проектів Tech Battle. У фіналі зіткнулись 8 команд-студентів інноваційних програм ІТ Кластеру та УКУ, 4 з яких вибороли фінансування власних проектів.

Фінал відбувся в коворкінгу Startup Depot. Оцінювали стартапи Ігор Саламін – Head of Human Capital у PLVision, Оля Чміль – Manager of Startup Programs у Startup Depot, Майя Ігісінова – Head of Sales and marketing у LITS, Назар Подольчак – Head at Tech StartUp School, Антон Скрипник – Co-Founder and CEO at KindGeek Software, Марта Романяк – керівник Управління ІТ ЛМР.

Перше місце посіла команда Fencing Assistant. Студенти 4, 3 та 2 курсу Факультету прикладних наук в УКУ придумали рішення для спортсменів-фехтувальників, яке дасть можливість отримувати вимірювання швидкості та реакції під час тренування та прослідкувати їх розвиток впродовж часу. У додатку спортсмен зможе обрати режим бою або тип тренування. Відповідно до цього формується аналітика, що дозволить тренерам та спортсменам ефективніше будувати програму занять. Мобільність запропонованого рішення усуває потребу спеціального облаштування простору та дозволяє позбутись безлічі дротів для під’єднання спортсменів. Команда отримає 25 000 грн на розвиток своєї ідеї. 

На другому місці – команда F.A.Q. з проектом I-Met. Команда другокурсників програми ІоТ в НУЛП розробила ІоТ-систему, яка дозволяє автоматизувати подання показників лічильників і полегшити процес моніторингу. Пристрій вирішує проблему протермінованого надсилання показників, а сайт і додаток дозволяють контролювати витрати комунальних послуг. Яна Ящук, тімлід та розробниця пристрою поділилася враженнями від участі в конкурсі: “Дуже задоволені участю у проекті, бо змогли розвинути навички пітчу, поглянути на проект з нової точки зору і отримали неабияку дозу мотивації рухатися далі”. Окрім нових навичок і мотивації команда отримає 15 000 грн на розробку I-Met.

На третьому місці опинилися аж 2 команди: TIMM(Things in my mind) з проектом Safe House та team_d з проектом KLUNOK.

TIMM працюють над модульною системою безпечного дому, яка складається з сенсорів та автоматизованих кранів, що в разі небезпеки перекриють постачання та сповістять мешканців дому про витік газів чи води. Враховуючи статистику нещасних випадків у Львові, пов’язаних з витоком чадних газів: понад 70 у Львові за 2018 рік, проект студентів вирішує нагальну проблему. До функціоналу системи входять запобігання затопленню чи витоку газу, автоматичне відпрацьовування системи закриття кранів, віддалений та захищений доступ через власний тунель.

Команда team_d спроектувала розумний рюкзак, який сповістить користувача про надто велику масу, неналежне носіння або про те, що спині вже треба відпочити. Наплічник також обладнаний замком, який надсилає сповіщення, якщо рюкзак намагатимуться відкрити. Окрім рюкзака, команда працює над додатком, який даватиме персоналізовані поради користувачам та допоможе знайти рюкзак, якщо той загубиться. Обидві команди отримають по 5 000 грн на допрацювання своїх моделей. “Ми вже не вперше пітчимо наш проект, проте атмосфера здорової конкуренції протягом усіх турів тримала тонусі всю команду та змушувала працювати над покращенням проекту. Цікаво побачити проекти студентів інших університетів та радіти, що у Львові стрімко розвивається сфера стартапів, рушієм якої є креативне студенство”- розказала команда.

Організатори конкурсу пообіцяли зробити Tech Battle щорічним змаганням, тому якщо у вас є ідеї для стартапі – розпочинайте готувати проекти.

Також нагадуємо, що цьогоріч Львівський ІТ Кластер спільно з ЛНУ ім. І.Франка запускає три нові освітні програми, для абітурієнтів, які прагнуть навчатись інноваційним технологіям.

За матеріалами Lviv It Cluster